Skip navigation

Czech and Slovak

1 Post authored by: mdensham

„Nemá někdo adaptér na displej, který by šel na můj laptop? Já si svůj zapomněl.“ Účastníci schůzky se nenápadně podívají na hodinky. Uplyne sedm minut, než schůzka začne – a o dalších dvacet minut později ji znovu přeruší VGA kabel, to když se o slovo chce přihlásit další řečník se svým počítačem. Taky to znáte?

 

Zaměstnanci společnosti Intel stráví každoročně 17 milionů minut konferenčním hovorem a nespočet dalších minut obchodními schůzkami. Firmy po celém světě velmi dobře znají scénář „nekompatibility zásuvek“, kdy dochází ke zdržování schůzek, neboť je nutné stavět konferenční mosty a propojovat různá zařízení. Gurdeep Singh Pall (korporátní viceprezident divize Lync & Speech při Microsoft Office) dokonce prohlásil, že celosvětový průměr zdržení schůzek je 13 minut.

 

kabely.JPG

 

Když jsem před třemi lety nastoupil k Intelu jako ředitel pro spolupráci a produktivitu, mým úkolem bylo zvýšit efektivitu a produktivitu spolupráce ve společnosti a zároveň dosáhnout jistých úspor. Jedním z výsledků je aplikace Intel® Unite™, která slouží jako základ nového přístupu Intelu k vytváření inteligentních prostorů pro spolupráci, což je zdokumentováno v námi nedávno vydané Bílé knize.

 

Úplně prvním krokem bylo identifikovat četné a někdy složité příčiny vzniklých problémů. Já a můj tým jsme měli řadu diskusí se zaměstnanci Intelu. Na základě těchto diskusí bylo možné identifikovat tři pilíře, které nás povedou k řešení:

  • Jak lidé nacházejí nástroje, informace a spolupracovníky, které potřebují?
  • Jak lidé během schůzek spolupracují v reálném čase?
  • Jak lidé spolupracují, když zrovna nejsou na schůzce?

 

Zjistili jsme, že v konferenčních místnostech dochází k velkým zpožděním právě při zapojování a nastavování fyzických zařízení: najít správné propojení a zásuvku je těžké kvůli různosti designů, operačních systémů a modelů. Ačkoli jsme začali tím, že jsme se zaměřili pouze na bezdrátovou projekci, náš záběr se brzy rozšířil tak, aby zahrnul i elektronické tabule, vyhledávání volných konferenčních místností, videokonference, využívání sociálních nástrojů a další věci.

 

Stručně řečeno, potřebovali jsme platformu, která se bude snadno využívat, kterou půjde snadno využívat, rozšířit na více zařízení a pro více účelů a která bude hlavně RYCHLÁ. Jelikož žádný produkt, který by tohle splňoval, jsme na trhu nenašli, začali jsme spolupracovat s divizemi Intelu na vývoji nákladově úsporného řešení, které by dokázalo podporovat vícero operačních systémů. Rovněž jsme potřebovali, aby řešení podporovalo vzdálenou správu za použití technologie Intel® Active Management (komponent Intel® vPro™).

 

Během několika krátkých měsíců jsme byli schopni otestovat první fázi řešení v pilotním projektu. Zpětná vazba byla vysoce pozitivní. Když zaměstnanci vstoupili do konferenční místnosti vybavené tímto řešením, první, co uviděli, byla výzva na displeji: „klikněte pro připojení.“ Stačilo jim kliknout na odkaz, stáhnout si malou aplikaci (která se v případě potřeby automaticky aktualizuje) a rázem byli účastníci schůzky propojeni a schůzka mohla okamžitě začít. Prodlevy při zahájení schůzky se snížily z několika minut na několik sekund. Zaměstnanci oceňují zejména jednoduchost (není zapotřebí žádného ovladače ani upgradu firmwaru) a je zcela jedno, jakou verzi operačního systému používají.

 

Výstřižek.JPG

 

Dnes máme řešení, popsané detailně v naší Bílé knize a nazvané „Spolupráce v konferenčních místnostech za použití technologie Intel® vPro™“, nainstalované zhruba ve stovce konferenčních místností a plánujeme tento počet zvýšit na více než pět set do konce roku 2015. Zdá se nám navíc, že mezi zaměstnanci je po řešení doslova neukojitelný hlad – což je něco, co odborníka z IT vždy potěší.

 

V jakémkoli sdíleném fyzickém prostoru chceme navrhovat řešení, která se budou snadno používat a která budou prakticky nerozbitná. Používat aplikaci Intel Unite znamená, že v místnosti je podstatě méně kabelů, u nichž může dojít k opotřebení a poškození. Malý, celkem nenápadný počítač Intel® NUC mini PC lze bezpečně skrýt za displejem nebo pod stolem, díky čemuž je řešení úhledné i odolné.

 

Jsem skutečně rád, že se nám podařilo vytvořit IT funkci, jež řeší problém globální spolupráce a kterou si lidé zamilovali. Pozitivní reakce od uživatelů se jen hrnou. Zajímalo by mě vědět, jak jiné IT firmy řeší problémy při spolupráci. Zároveň jsem zvědavý na zpětnou vazbu a návrhy ke zlepšení, které jistě budou přicházet s tím, jak se aplikace Intel Unite šířeji etabluje v IT průmyslu. Pokud se chcete dozvědět víc o iniciativách IT oddělení Intelu, najdete to v naší výroční zprávě 2015-2016 Intel IT Annual Performance Report. V této zprávě je detailně popsáno to, jakým způsobem podporujeme růst a produktivitu Intelu. Nebojte se prosím se mnou podělit o své komentáře a připojte se k diskusi na síti IT Peer.