Rozhovor s Genevieve Bellovou, kulturní antropoložkou ve společnosti Intel:

“Povaha práce se za posledních dvě stě let výrazně proměnila. Tu změnu si můžete představit jako určitou sekvenci: mechanizace, industrializace, elektrifikace, digitalizace,” říká kulturní antropoložka společnosti Intel Genevieve Bellová, která nám poskytla minirozhovor u příležitosti konference společnosti Intel v České republice. “V dnešním světě mluvíme o řadě nových a zajímavých způsobů propojení mezi lidmi. Zkušenost, kterou jsme měli s technologií a osobními výpočetními zařízeními v době před deseti lety, byla zcela odlišná. Dochází i ke změně toho, jak technologii vnímáme a přijímáme zařízení, která jsou intuitivnější než předtím. Technologie se o nás začínají starat.”

 

coding competition.jpg

 

*** Můžete nainstalovat fantastický internet, nejdokonalejší CRM nebo nejvyspělejší ERP systém, ale pokud to lidé nebudou používat, tak to jejich způsob práce nezmění. Doporučila byste společnostem při nasazení nové technologie více se zaměřovat na firemní kulturu? Co je klíčem k tomu, aby lidé změnili své chování a začali používat novou technologii?

 

Nová technologie sama o sobě nepohání transformace v pracovní kultuře. Transformace v pracovní kultuře vyžadují zacílenou snahu a přemýšlení. Stejně tak do kancelářského prostředí pronikne řada změn, které se odehrávají ve světě v širším měřítku. Na pracovišti se tak projeví vliv technologií sociálních sítí, aplikace fungující napříč různými doménami, otázky zabezpečení a podobně. Tuto otázku nelze řešit izolovaně.

 

*** Průzkum v České republice ukázal, že spotřebitelé nejvíce nenávidějí dvě věci – čekání u počítačů a malou výdrž na baterii. Je tento výsledek v souladu s vašimi zjištěními, anebo co jinak lidi na počítačích rozčiluje – zejména v práci?

 

Lidé skutečně zažívají frustraci, když jim jejich chytrá zařízení dokonale nezapadají do jejich životů – ať už jde o čekání, absenci internetového připojení, zapomenuté heslo, chybějící dongle, nedostatečná pásmová šířka nebo výdrž baterie. Ne, že bychom se zlobili přímo na počítače, spíše nás frustruje, když nám něco brání v našem snažení a aktivitách. Tohle platí stejně u úkolů spojených s produktivitou a prací, jako v domácnosti a společenském životě.

 

*** Pro zhruba 80 % českých CIO nepředstavují dráty a kabely v kanceláři žádný problém. Považují je pouze za estetickou vadu na kráse. Zastáváte názor, že bezdrátová kancelář je významným krokem pro firmy a že změní to, jakým způsobem lidé pracují?

Hodně navštěvuji kanceláře po celém světě a vždy mě znovu překvapí, kolik času trávíme přemýšlením nad tím, jak připojit projektor, spojit se mezi sebou, připojit se k síti a někdy i dokonce k tiskárně. I když na to člověk určitě nemyslí celou dobu, i tak to zabere dost času a energie. A též to naruší rytmus práce – který se ukazuje jako velmi důležitý pro produktivitu a kreativitu.