NOVINKY

  • Nové Intel® Core™ vPro™ šesté generace jsou nejlepšími procesory pro podnikové využití. Nabídnou plnohodnotnou profesionální produktivitu, až 2,5krát vyšší výkon, trojnásobnou výdrž baterie a třicetinásobný grafický výkon oproti pět let starým systémům.
  • Procesory Intel Core vPro šesté generace jsou nyní vybaveny řešením Intel® Authenticate Solution, což je hardwarově založené vícefaktorové ověřovací řešení posilující ochranu identity.
  • K dispozici je široká škála oceňovaných, stylových zařízení navržených speciálně pro podnikové využití, včetně počítačů typu 2 v 1 s procesory Intel Core vPro šesté generace.
  • Intel pokračuje v přeměně pracoviště s novými funkcemi pro aplikaci Intel® Unite™, což je nástroj pro pokročilou spolupráci v konferenční místnosti, s integrací Skype for Business* a posílením audio a video schopností tak, aby se každá schůzka dala maximálně využít.

 

Společnost Intel dnes oznámila dostupnost rodiny procesorů Intel® Core™ vPro™ šesté generace, které jsou určeny pro moderní profesionální použití. Nejnovější inkarnace Intel Core vPro reaguje hlavně na poptávku po vyšším zabezpečení a lepší produktivitě ze strany velkých firem. I proto nabízí nové možnosti ověření i spolupráce a vyšší výkon pro počítače typu 2 v 1, UltrabookTM, All-in-One nebo nejnovější desktopy.

 

„Nová zařízení s procesory Intel Core a Intel Core vPro šesté generace nabízejí nádherné, na první pohled atraktivní designy, vyšší výkon a delší provoz na baterii a nastavují tak nový standard pro profesionální počítače,“ říká Tom Garrison, viceprezident a generální manažer divize firemních zákazníků Intel. „Přidáním posílených prvků hardwarového zabezpečení pomohl Intel učinit z nejnovějších PC integrální součást celkového bezpečnostního řešení firmy, díky čemuž se uživatelům dostane lepšího zabezpečení, ale otevře se jim cesta k vyšší produktivitě, a to v podstatně větším měřítku než kdykoli předtím.

 

Corei7vProInside 6th Generation.jpg


Zamykáme virtuální vstupní dveře do PC důkladněji než jen heslem

Hackeři hledají nové způsoby, jak se dostat do starých osobních počítačů prostřednictvím virtuálních vstupních dveří odcizením hesla ve snaze získat tak různá privilegia v rámci organizace. Zneužitá nebo odcizená hesla a přístupové kódy dnes tvoří přes polovinu případů, kdy došlo k prolomených dat. Starší počítače, které používají osmimístné heslo, jež se každých devadesát dní mění, mohly fungovat před deseti lety, nicméně stále sofistikovanější metody útoku vyžadují hlubší zabezpečení.

 

I proto Intel přišel s bezpečnostní inovací s názvem Intel® Authenticate určenou právě firemním uživatelům, která  vstoupí do fáze interního testování. Intel Authenticate je hardwarové vícefaktorové autentifikační řešení, které posiluje ochranu identity na PC a činí počítač méně zranitelný vůči pokusům o krádež identity nebo přihlašovacích údajů.

 

Intel Authenticate ověřuje identitu použitím až třech zabezpečujících faktorů současně: „něco, co znáte“, například osobní identifikační číslo, „něco, co máte“, například mobilní telefon, a „něco, čím jste“, například otisk prstu. IT si může vybrat z různých faktorů autentifikace, které budou vycházet ze strategií firmy, a nemusí se už spoléhat  na to, že si zaměstnanci budou pamatovat komplikovaná hesla. Intel Authenticate je kompatibilní s Microsoft Windows*.

 

Upgrade firemních PC přináší vyšší produktivitu a snižuje celkové náklady

Starší laptopy mohou firmy stát až 4 203 dolarů ročně za každé tři osobní počítače – přesně na tolik jsou vyčísleny náklady na údržbu a ztrátu produktivity. Nové firemní počítače mohou tyto problémy pomoci vyřešit tím, že nabídnou až 2,5krát vyšší výkon a 30násobně vyšší grafický výkon než pět let starý stroj. Poskytnou tak uživatelům podstatně produktivnější a výkonnější pracovní nástroj.

 

Zařízení pro firemní využití osazená novými procesory již na trh uvedly společnosti Acer*, Asus*, Dell*, Fujitsu*, HP*, Lenovo*, Panasonic* a Toshiba*. Firemní klienti mohou vybírat z širokého spektra provedení včetně 2v1, ultrabooků, ultra tenkých laptopů, mini PC nebo desktopů typu All-in-One šitých na míru jakémukoli pracovnímu prostředí a připravených uspokojit požadavky firmy jakékoli velikosti.

 

Nový a lepší způsob pro porady

Způsob, jímž spolupracují firmy po celém světě, se mění, nicméně nástroje, které umožňují efektivní schůzky, nedokázaly udržet krok s geograficky stále více rozptýlenou pracovní silou. Proto přichází Intel s aktualizací Intel® Unite™, jež nabídne chytřejší a propojenější porady na pracovišti. Mimo jiné obsahuje rozšířené možnosti zobrazení, takže účastníci porady už nemusejí hledat správný adaptér nebo dongle. Přítomní i vzdáleně připojení účastníci porady mohou snadno a bezpečně prohlížet, zároveň mohou snadno a bezpečně vstupovat do interakce s obsahem v reálném čase. Poradu lze zahájit prakticky bezprostředně za použití stávajících i nových displejů nebo projektorů. Funce automatického odpojení a integrace Skype for Business nabízí zákazníkům možnost skutečně bezproblémového fungování na poradách.

 

Pomáháme růst malým a středním firmám

Pro malé firmy nabízí Intel snadno použitelné řešení Intel® Small Business Advantage (Intel SBA), které jim nabídne snadný a centralizovaný způsob, jak se propojit a sdílet informace. Součástí řešení jsou automatické aktualizace zabezpečení a údržby. Intel SBA obsahuje funkce pro spolupráci, například chat nebo sdílení souborů, ale i funkce bezpečnostní, například blokátor USB, díky němuž mají vlastníci malých firem kontrolu nad svými daty.

 

Novinky najdete na blogu společnosti Intel zde.

Více o transformaci kanceláře.

Více informací o dostupných produktech.