Technologie, produkty a partneři společnosti Intel získali ceny za nejlepší dron, nejlepší elektroniku integrovanou do oblečení a další významná ocenění.

 

Na veletrhu CES 2016, který proběhl minulý týden, představila společnost Intel inovativní technologie a partnerství, jejichž cílem je dostat ještě vice zážitků do každodenního života. Celá řada těchto inovací, od dronů (UAV) přes elektroniku integrovanou do oblečení až po nové osobní počítače a tablety, získalo řadu prestižních cen a uznání.


Například byla hned několika cenami uznána vedoucí úloha Intelu v integraci smyslů podobných těm lidským do technologií. Endgadget, PC Magazine, The Verge a Videomaker jmenovaly Yuneec Typhoon H*, který je poháněn procesorem Intel® Atom™, vůbec nejlepším dronem na celém CES 2016. Dron je dále vybaven technologií Intel® RealSense™, takže se dokáže vyhýbat kolizím, má funkci „sleduj mě“ a kameru s rozlišením 4K. Do svých seznamů nejlepších věcí z CES zařadily tento dron CNET, Gizmodo a Reuters.

 

PBS, Reuters a Wired zahrnuly do svých přehledů toho nejlepšího z CES i robota Ninebot* Segway*. Ten je poháněn procesorem Intel Atom, slouží jako osobní dopravní prostředek, zároveň ale používá technologii Intel RealSense k navigaci ve složitém prostředí a je schopen inteligentní interakce s uživateli.

 

Intel-awards_1000.jpg

 

V oblasti elektroniky integrované do oblečení se do výčtu toho nejlepšího z CES v BGR dostala helma DAQRI Smart Helmet* s technologií Intel Real Sense poháněná procesorem Intel® Core™ M. Dále Endgadget vyhlásil za nejlepší výrobek elektroniky integrované do oblečení Empire EVS* postavené na technologii Recon Snow2 HUD. Recon Instruments, součást koncernu Intel, pomohla Empire Paintball* vytvořit inteligentní masku pro paintball, která uživatelům umožňuje jedním pohledem obsáhnout taktické informace naživo.

 

Mezi dalšími produkty společnosti Intel, inovacemi od Intelu a úžasnými uživatelskými zkušenostmi na CES 2016 byly:

 

 

Tyto a další inovace představené na CES 2016 jsou pouze ukázkou nových, úžasných zážitků, které umožní technologie Intel v oblastech jako jsou třeba sportovní klání, gaming, zdravotnictví, wellness či kreativita.