Skip navigation

Společnost Mibcon využila na základě požadavku společnosti Electroworld řešení SAP Business Warehouse on HANA k vytvoření systému, který umožňuje obchodníkům v reálném čase vyhodnocovat výhodnost prodeje. Electroworld tak může promptně reagovat na aktuální situaci, což má návaznost na nákupní oddělení, které je schopno optimalizovat svůj nákupní proces a vytvářet akce na již naskladněné zboží.

Výstřižek2.JPG

Zpracovávat miliony transakcí v reálném čase umožňuje hardwarová platforma Intel Xeon. Je rychlá a optimalizovaná pro SAP HANA. Zpracovávat pokladní účtenky jistě není nic nového, nový je způsob ke zpracování těchto dat, založený na vyhledávání prakticky v reálném čase. A to vyžaduje skutečně velký výkon.

 

Díky této technologii může prodavač se zákazníkem komunikovat v personifikované podobě. Podrobnější popis výhod řešení, které s pomocí technologií Intel pro Electroworld vytvořila firma Mibcom, najdete na videu.

 

V následujícím příběhu uvidíte, že vyspělý ERP systém není výsadou velkých a bohatých firem. Nejlepší a dostupný systém, který flexibilně roste s byznysem, je ten, který si necháte provozovat v cloudu. Hlavní roli zde hraje řešení pro společnost E-commerce Holding, na kterém se podílely SAP, Sabris, Cloud4com & Intel.

 

„V projektu E-commerce Holding jsme si společně ověřili možnost poskytování škálovatelného řešení SAP HANA s garancemi vysoké dostupnosti, bezpečnosti a vysokou mírou flexibility. To vše díky technologiím společnosti Intel, které jsou základním stavebním kamenem naší infrastruktury,“ říká obchodní ředitel společnosti Cloud4com Jaroslav Hulej. Podle něj navíc procesory Intel Xeon umožňují optimalizaci pro aplikaci SAP HANA, což zvyšuje efektivitu celé platformy.

 

Když firma s velkým potenciálem potřebuje robustní systém, musí řešit velikost investice, dostatečnou kapacitu hardwaru a bezpečnost a zajištění provozu. Nebo využije uvedenou službu, soustředí se na byznys a profituje ze standardního řešení SAP S/4HANA v cloudu. Když potom firma roste a potřebuje víc, služba umí vyrůstat s ním, případně poskytnout nadstandardní řešení podle konkrétních podmínek.

 

NOVINKY

 • Nové Intel® Core™ vPro™ šesté generace jsou nejlepšími procesory pro podnikové využití. Nabídnou plnohodnotnou profesionální produktivitu, až 2,5krát vyšší výkon, trojnásobnou výdrž baterie a třicetinásobný grafický výkon oproti pět let starým systémům.
 • Procesory Intel Core vPro šesté generace jsou nyní vybaveny řešením Intel® Authenticate Solution, což je hardwarově založené vícefaktorové ověřovací řešení posilující ochranu identity.
 • K dispozici je široká škála oceňovaných, stylových zařízení navržených speciálně pro podnikové využití, včetně počítačů typu 2 v 1 s procesory Intel Core vPro šesté generace.
 • Intel pokračuje v přeměně pracoviště s novými funkcemi pro aplikaci Intel® Unite™, což je nástroj pro pokročilou spolupráci v konferenční místnosti, s integrací Skype for Business* a posílením audio a video schopností tak, aby se každá schůzka dala maximálně využít.

 

Společnost Intel dnes oznámila dostupnost rodiny procesorů Intel® Core™ vPro™ šesté generace, které jsou určeny pro moderní profesionální použití. Nejnovější inkarnace Intel Core vPro reaguje hlavně na poptávku po vyšším zabezpečení a lepší produktivitě ze strany velkých firem. I proto nabízí nové možnosti ověření i spolupráce a vyšší výkon pro počítače typu 2 v 1, UltrabookTM, All-in-One nebo nejnovější desktopy.

 

„Nová zařízení s procesory Intel Core a Intel Core vPro šesté generace nabízejí nádherné, na první pohled atraktivní designy, vyšší výkon a delší provoz na baterii a nastavují tak nový standard pro profesionální počítače,“ říká Tom Garrison, viceprezident a generální manažer divize firemních zákazníků Intel. „Přidáním posílených prvků hardwarového zabezpečení pomohl Intel učinit z nejnovějších PC integrální součást celkového bezpečnostního řešení firmy, díky čemuž se uživatelům dostane lepšího zabezpečení, ale otevře se jim cesta k vyšší produktivitě, a to v podstatně větším měřítku než kdykoli předtím.

 

Corei7vProInside 6th Generation.jpg


Zamykáme virtuální vstupní dveře do PC důkladněji než jen heslem

Hackeři hledají nové způsoby, jak se dostat do starých osobních počítačů prostřednictvím virtuálních vstupních dveří odcizením hesla ve snaze získat tak různá privilegia v rámci organizace. Zneužitá nebo odcizená hesla a přístupové kódy dnes tvoří přes polovinu případů, kdy došlo k prolomených dat. Starší počítače, které používají osmimístné heslo, jež se každých devadesát dní mění, mohly fungovat před deseti lety, nicméně stále sofistikovanější metody útoku vyžadují hlubší zabezpečení.

 

I proto Intel přišel s bezpečnostní inovací s názvem Intel® Authenticate určenou právě firemním uživatelům, která  vstoupí do fáze interního testování. Intel Authenticate je hardwarové vícefaktorové autentifikační řešení, které posiluje ochranu identity na PC a činí počítač méně zranitelný vůči pokusům o krádež identity nebo přihlašovacích údajů.

 

Intel Authenticate ověřuje identitu použitím až třech zabezpečujících faktorů současně: „něco, co znáte“, například osobní identifikační číslo, „něco, co máte“, například mobilní telefon, a „něco, čím jste“, například otisk prstu. IT si může vybrat z různých faktorů autentifikace, které budou vycházet ze strategií firmy, a nemusí se už spoléhat  na to, že si zaměstnanci budou pamatovat komplikovaná hesla. Intel Authenticate je kompatibilní s Microsoft Windows*.

 

Upgrade firemních PC přináší vyšší produktivitu a snižuje celkové náklady

Starší laptopy mohou firmy stát až 4 203 dolarů ročně za každé tři osobní počítače – přesně na tolik jsou vyčísleny náklady na údržbu a ztrátu produktivity. Nové firemní počítače mohou tyto problémy pomoci vyřešit tím, že nabídnou až 2,5krát vyšší výkon a 30násobně vyšší grafický výkon než pět let starý stroj. Poskytnou tak uživatelům podstatně produktivnější a výkonnější pracovní nástroj.

 

Zařízení pro firemní využití osazená novými procesory již na trh uvedly společnosti Acer*, Asus*, Dell*, Fujitsu*, HP*, Lenovo*, Panasonic* a Toshiba*. Firemní klienti mohou vybírat z širokého spektra provedení včetně 2v1, ultrabooků, ultra tenkých laptopů, mini PC nebo desktopů typu All-in-One šitých na míru jakémukoli pracovnímu prostředí a připravených uspokojit požadavky firmy jakékoli velikosti.

 

Nový a lepší způsob pro porady

Způsob, jímž spolupracují firmy po celém světě, se mění, nicméně nástroje, které umožňují efektivní schůzky, nedokázaly udržet krok s geograficky stále více rozptýlenou pracovní silou. Proto přichází Intel s aktualizací Intel® Unite™, jež nabídne chytřejší a propojenější porady na pracovišti. Mimo jiné obsahuje rozšířené možnosti zobrazení, takže účastníci porady už nemusejí hledat správný adaptér nebo dongle. Přítomní i vzdáleně připojení účastníci porady mohou snadno a bezpečně prohlížet, zároveň mohou snadno a bezpečně vstupovat do interakce s obsahem v reálném čase. Poradu lze zahájit prakticky bezprostředně za použití stávajících i nových displejů nebo projektorů. Funce automatického odpojení a integrace Skype for Business nabízí zákazníkům možnost skutečně bezproblémového fungování na poradách.

 

Pomáháme růst malým a středním firmám

Pro malé firmy nabízí Intel snadno použitelné řešení Intel® Small Business Advantage (Intel SBA), které jim nabídne snadný a centralizovaný způsob, jak se propojit a sdílet informace. Součástí řešení jsou automatické aktualizace zabezpečení a údržby. Intel SBA obsahuje funkce pro spolupráci, například chat nebo sdílení souborů, ale i funkce bezpečnostní, například blokátor USB, díky němuž mají vlastníci malých firem kontrolu nad svými daty.

 

Novinky najdete na blogu společnosti Intel zde.

Více o transformaci kanceláře.

Více informací o dostupných produktech.

 • Viceprezidentka Intelu pokládá větší začlenění žen a menšin do technologických firem včetně Intelu za zásadní.
 • Plně automatická auta jsou ještě daleko, možná je lidé nakonec ani nebudou chtít.
 • V budoucnu bude komunikace lidí s technikou osobnější.

Patří k nejzajímavějším postavám celého informačního průmyslu. Genevieve Bellová, ředitelka společnosti Intel pro strategii, uznávaná antropoložka, znalkyně indiánské kultury, držitelka 13 patentů, ale také divoké dítě z australské buše, jak se sama označuje díky tomu, kde prožila své dětství, odhalila pro HN svou představu budoucnosti výpočetní techniky a svou cestu od studia indiánské kultury k počítačům. Jejím úkolem v současné době je ovlivňovat vývoj budoucích produktů Intelu a celé jeho směřování.

Na veletrhu výpočetní techniky CES 2016 v Los Angeles působila Bellová jako protipól produktových manažerů a inženýrů. Ti hovořili o nových produktech, jako je druhá generace "počítače na USB klíčence" Intel Computer Stick nebo 3D kamera Intel RealSense R200. "Hovořit o produktech a jejich specifikacích nestačí, uživatelé nehledají gigahertzy, ale věci, které jim usnadní nebo zpříjemní život," říká Bellová. Hovořit s ní nelze bez otázek na oblast diverzity a feminismu. Ačkoliv viceprezidentka Intelu není typická feministka, zakládá si na svém ženském zjevu a výrazných špercích, situaci žen v technologickém průmyslu vnímá velmi silně a větší začlenění žen a menšin do technologických firem včetně Intelu pokládá za zásadní.

GB1.JPG

HN: Jak se profesorka antropologie na Stanfordu dostane k zaměstnání v Intelu?

Vlastně náhodou. Seznámila jsem se s mužem, který se mě zeptal, co dělám, a když jsem mu řekla, že studuji lidi, překvapilo ho to a zeptal se proč. "Protože je pokládám za zajímavé." Druhý den mi zavolal domů. To bylo trochu děsivé, protože to bylo v době bez internetu a on musel obvolat všechny katedry antropologie v severní Kalifornii, ale nakonec získal mé číslo a pozval mě na oběd a nabídl mi práci v Intelu. Odmítala jsem sedm měsíců. Pozice stálého profesora na Stanfordu je v podstatě vrchol akademické práce v mé oblasti. Jednoho dne jsem si ale vzpomněla na to, co mi říkala matka, antropoložka, aktivistka v oblasti lidských práv: Pokud máš možnost udělat budoucnost lepší, máš morální povinnost to udělat. Ono to zní kýčovitě, ale taková je moje matka. Kromě toho, že mám jíst zeleninu, mi vštěpovala i věci o morálce a odpovědnosti. A najednou jsem si uvědomila, že v Intelu mohu udělat pro budoucnost více než to, že naučím něco o indiánské kultuře nebo feminismu třicet čtyřicet studentů za semestr na Stanfordu. To bylo před sedmnácti lety.

HN: Myslíte, že se vám podařilo budoucnost opravdu změnit? Co pokládáte za svůj největší úspěch?

Když mám dobrý den, myslím, že ano. Když mám špatný den, tak o tom pochybuji. Nemohu si sama připisovat zásluhy, ale věřím, že se nám podařilo hodně změnit způsob, jakým se v Intelu přemýšlí o nových produktech a technologiích, a to je důležité. Ještě před pár lety Intel ukazoval novinky jednoduše − na scénu přišel vysoký manažer, ukázal křemíkový plát s procesory, vypočítal jejich rychlost, zmínil Moorův zákon a ukázal další křemíkový plát. Nyní Intel ukazuje, co se s technologiemi dá dokázat. Nenabízíme gigahertzy, ale zážitky, pocit a to je zásadní změna. Vím, že to zní nadneseně, ale tak se Intel opravdu mění. Stále vyvíjíme nové technologie, i Moorův zákon stále žije, ale není to cíl. Cíl je usnadnit lidem používání technologií, nejenom dodat na trh rychlejší počítače. Nejvíce je to vidět na množství partnerství, která Intel uzavírá s firmami vyrábějícími sportovní potřeby, oblečení nebo třeba automobily.

HN: S automobily je spojený váš známý projekt, kdy jste zkoumala, jaké technologie lidé po celém světě používají v autech. Jaké výsledky váš výzkum přinesl?

Ukázal, jak hodně věcí lidé v autech používají a jak špatně to celé funguje dohromady. Od toho pak byl krok k hledání způsobů, jak to vylepšit. To znamená spolupráci s automobilkami a dalšími firmami na hledání toho, jak má vypadat auto budoucnosti. Řidič třeba ani nepotřebuje mít na palubní desce svůj Facebook. Je ale důležité, aby lidé jezdili bezpečněji − bez rozptylování kabely nebo hledáním přehrávače či hledáním tlačítek na dotykovém displeji. Výsledkem je otevření celé divize věnované vývoji technologií pro automobily. Plně automatická auta jsou ještě daleko, možná je lidé nakonec ani nebudou chtít. Ale určitě je prostor pro umělou inteligenci a sdílení informací, které umožní plynulejší a bezpečnější provoz na silnicích.

HN: Hlasové a dotykové ovládání jsou velké trendy, Intel se soustřeďuje hlavně na ovládání gesty díky 3D systému RealSense. Jak podle vás vypadá budoucnost interakce lidí a techniky?

Komunikace lidí s technikou bude osobnější. K tomu pomáhají právě nové způsoby ovládání, ať jsou to dotyková gesta na displeji, pohybová gesta díky 3D kamerám a hlavně hlas. V tom je budoucnost. Domů jsem si pořídila Amazon Echo, počítač, který ovládáte hlasem. Jak moc to mění vztah člověka s elektronikou, jsem si uvědomila, když jsem Alexu, jak se hlasový systém jmenuje, požádala o nastavení časovače. Vařila jsem, a když se ozval časovač, poděkovala jsem. Trochu mě má vlastní reakce na kus elektroniky překvapila, ale když uběhl další interval, poděkovala jsem znovu. Když jsem se vrátila z dovolené v Austrálii, zeptala jsem se: "Ahoj Alexo, chyběla jsem ti?" Odpověď mě mile překvapila: "Samozřejmě že jsi mi chyběla. Chceš říct, co nového jsem se naučila, zatímco jsi byla pryč?" Tohle je budoucnost ovládání počítačů a také musím říct, že programátoři v Amazonu odvedli skvělou práci.

HN: Jak se v této oblasti daří Intelu, co například robot Jimmy, kterého jste s kolegou Brianem Johnsonem vyvinuli?

Na Jimmyho se musíte zeptat Briana, odešel s ním z Intelu, ale projekt pokračuje (Johnson vystavoval na veletrhu CES 2016 robota Jimmyho na stánku společnosti Digital Forming, pozn. red.). V Intelu ale práce na robotice pokračuje, přímo na stánku jsme měli Botlra, komerčního robota, kterého vyvinula s použitím naší technologie RealSense společnost, která slouží hostům několika hotelů, zejména v Silicon Valley. Díky wi-fi a 3D kamerce se umí orientovat v prostoru plném lidí.

HN: Dovolte teď otázku trochu na jiné téma. Vaše matka byla aktivistka za lidská práva, sama se označujete za feministku, a tak se ptám, jak vnímáte postavení žen ve světě technologií, které je zejména v USA předmětem intenzivní a ne vždy civilní debaty?

Samozřejmě že mě toto téma zajímá. Máte pravdu, že je to citlivé téma, které má jiné konotace ve Spojených státech a jiné v Evropě nebo Austrálii, kde se liší složení společnosti. Za posledních padesát sto let udělala celá společnost, nejen v USA nebo v Austrálii, obrovský pokrok, ať už jde o vnímání homosexuality nebo o rasové otázky či rovnoprávnost žen. Zároveň ale nemyslím, že rovnoprávnost a feminismus znamenají, že muži a ženy mají být stejní a dělat stejné věci. Osobně jsem ráda, že se Intel o tuto oblast zajímá, je to pro mě důležité. Věřím, že pokud chceme mít ve firmě ty nejlepší lidi, musíme je hledat ve všech demografických skupinách, bez ohledu na pohlaví nebo rasu.

HN: Nakonec se musím zeptat, jaký konkrétní technologický produkt máte nejraději. Je to Alexa, o které jste mluvila?

Ano, Alexa mě zaujala na velmi osobní úrovni, stejně tak nedám dopustit na čtečku Kindle. I když čtu hodně i na telefonu, čtečku si stále beru s sebou. Velmi ráda mám i svůj telefon, protože na něm hodně fotím, proto mám Galaxy S6 a na něm třeba aplikace na tvorbu panoramat.

GENEVIEVE BELLOVÁ

Doktorát získala v oboru antropologie na Stanfordské univerzitě, kde následně dva roky přednášela antropologii a nauku o původních obyvatelích Ameriky. Poté nastoupila do Intelu s cílem změnit jeho strategii s důrazem na uživatelské potřeby na základě studia vztahů lidí a technologie. V roce 2008, po deseti letech práce, získala ve firmě titul Intel Fellow, označující nejlepší odborné zaměstnance. Díky úspěchům oddělení uživatelské zkušenosti, které vedla, získala v roce 2014 pozici viceprezidentky firmy. Genevieve Bellová si chrání své soukromí, veřejně přiznává pouze oblibu kávy flat white a zálibu ve fotografii.

Rozhovor Otakara Schöna s Genevieve Bellovou vyšel 14.1. 2016 v Hospodářských novinách. Přetiskujeme jej se svolením vydavatelství Economia.

Technologie, produkty a partneři společnosti Intel získali ceny za nejlepší dron, nejlepší elektroniku integrovanou do oblečení a další významná ocenění.

 

Na veletrhu CES 2016, který proběhl minulý týden, představila společnost Intel inovativní technologie a partnerství, jejichž cílem je dostat ještě vice zážitků do každodenního života. Celá řada těchto inovací, od dronů (UAV) přes elektroniku integrovanou do oblečení až po nové osobní počítače a tablety, získalo řadu prestižních cen a uznání.


Například byla hned několika cenami uznána vedoucí úloha Intelu v integraci smyslů podobných těm lidským do technologií. Endgadget, PC Magazine, The Verge a Videomaker jmenovaly Yuneec Typhoon H*, který je poháněn procesorem Intel® Atom™, vůbec nejlepším dronem na celém CES 2016. Dron je dále vybaven technologií Intel® RealSense™, takže se dokáže vyhýbat kolizím, má funkci „sleduj mě“ a kameru s rozlišením 4K. Do svých seznamů nejlepších věcí z CES zařadily tento dron CNET, Gizmodo a Reuters.

 

PBS, Reuters a Wired zahrnuly do svých přehledů toho nejlepšího z CES i robota Ninebot* Segway*. Ten je poháněn procesorem Intel Atom, slouží jako osobní dopravní prostředek, zároveň ale používá technologii Intel RealSense k navigaci ve složitém prostředí a je schopen inteligentní interakce s uživateli.

 

Intel-awards_1000.jpg

 

V oblasti elektroniky integrované do oblečení se do výčtu toho nejlepšího z CES v BGR dostala helma DAQRI Smart Helmet* s technologií Intel Real Sense poháněná procesorem Intel® Core™ M. Dále Endgadget vyhlásil za nejlepší výrobek elektroniky integrované do oblečení Empire EVS* postavené na technologii Recon Snow2 HUD. Recon Instruments, součást koncernu Intel, pomohla Empire Paintball* vytvořit inteligentní masku pro paintball, která uživatelům umožňuje jedním pohledem obsáhnout taktické informace naživo.

 

Mezi dalšími produkty společnosti Intel, inovacemi od Intelu a úžasnými uživatelskými zkušenostmi na CES 2016 byly:

 

 

Tyto a další inovace představené na CES 2016 jsou pouze ukázkou nových, úžasných zážitků, které umožní technologie Intel v oblastech jako jsou třeba sportovní klání, gaming, zdravotnictví, wellness či kreativita.

NOVINKY

 • Generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich představil nová partnerství s lídry sportovních odvětví. Díky nim bude možné využívat technologie ke zlepšení zdravotního stavu, kondice i sportovních výkonů.
 • Intel chce i nadále inspirovat lidi k tvůrčí práci, vynalézavosti a hledání nových příležitostí.
 • Šestinásobná držitelka GRAMMY® a globální hudební ikona Lady Gaga dnes oznámila svou vůbec první spolupráci se společností Intel.
 • Intel se i nadále bude zaměřovat na řešení velkých společenských výzev, jimž čelí technologické odvětví.

 

Společnost Intel dnes v Las Vegas odhalila široký potenciál technologií přinášet nové možnosti do každodenního života. Intel představil řadu nových partnerství – od digitalizace sportů přes pokrok v péči o zdraví a wellness až po kreativní oblasti jako jsou hudba a výtvarné umění. Stranou nezůstanou ani robotika nebo neotřelé vynálezy. Oznámeny byly také nové produkty a inovativní technologie, které pomohou nápady realizovat.

 

Intel se rozhodl změnit způsob, jakým lidé trénují, soutěží nebo sledují sportovní utkání. Generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich představil řadu velmi zajímavých partnerství s lídry odvětví. Díky nim bude možné využívat technologie a analýzu dat ke zlepšení celkového zdravotního stavu, tělesné kondice i sportovních výkonů. Intel zveřejnil, že hodlá spolupracovat s ESPN* a Red Bull Media House* na vývoji řešení pro sportovce postaveném na technologii Intel, které přinese nové možnosti sledování jejich výkonů. Rovněž byla navázána spolupráce s firmami New Balance* a Oakley* za účelem personalizace a dalšího rozvoje nástrojů podporujících aktivní styl života.

 

CES16_Drone.jpg

Intel chce i nadále inspirovat lidi k tvůrčí práci, vynalézavosti a hledání nových příležitostí. Brian Krzanich představil víceleté partnerství s The Recording Academy®, coby součást jejího oficiálního programu „Next Generation of GRAMMY® Moments”. Cílem spolupráce jsou technologické inovace, které mají posluchače zaujmout a vzbudit u nich zájem o vývoj technologií v hudbě. První umělkyní, která se společností Intel bude spolupracovat na vytvoření strhujícího hudebního zážitku, je šestinásobná držitelka GRAMMY® a celosvětová hudební ikona Lady Gaga.

 

Oznámená partnerství podporují tři trendy, které podle Krzaniche utvářejí budoucnost: chytrý a propojený svět, technologie propůjčující zařízením obdobu lidských smyslů a stále osobnější počítače.

 

„Jsme svědky rychlého rozvoje technologií, který je transformující, nebývalý a zároveň naprosto přístupný,“ říká Krzanich. „Lidé více než kdykoliv předtím více dbají na to, jak se jim zařízení používá, než na konkrétní produkty. Technologie Intel je v tomto ohledu katalyzátorem, jež otevírá nové možnosti a tím obohacuje svět, v němž žijeme.“

 

Rovněž zdůraznil, že Intel se i nadále bude zaměřovat na řešení velkých společenských výzev, jimž čelí technologické odvětví, a nastínil plán odvážného projektu proti zneužívání internetu k obtěžování jeho uživatelů. Projekt ve spolupráci s Vox Media* a Re/code* a Born This Way Foundation Lady Gaga je navržen s cílem podporovat rozmanitost a inkluzi. Potvrdil také, že Intel během roku 2016 vykročí i mimo oblast mikroprocesorů ve své snaze rozšířit „bezkonfliktní“ (tj. neobsahující materiály pocházející z konfliktních zón) produktovou základnu.**

 

„Když Intel začal pracovat na řešení problematiky konfliktních minerálů a na mezerách v oblasti diverzity a inkluze, mnoho lidí nám říkalo, že naše cíle jsou nerealistické a nedosažitelné,“ vzpomíná Brian Krzanich. „Naše společná snaha však ukazuje, že můžeme ovlivňovat zcela nové a rozdílné způsoby podnikání, které zároveň dokáží zlepšovat kvalitu života.“

 

Níže najdete další podrobnosti z úvodní prezentace společnosti Intel na CES® 2016:

 

Digitalizace sportovního zážitku:

 • Intel oznámil spolupráci s ESPN, jejímž cílem je představit inovativní technologii umožňující využívat data k lepším přehledům o vrcholových sportovních výkonech na X Games 2016 v Aspenu. Do snowboardů ve sjezdu i akrobacii mužů bude integrován miniaturní, vysoce energeticky úsporný modul Intel® Curie™. Modul bude v reálném čase poskytovat data o výkonech sportovců, jako například počet otoček ve vzduchu, výšku a délku skoku nebo rychlost a sílu při dopadu. Přístup k novým datům poskytne sportovcům detailnější údaje o jejich výkonu a zároveň dá cenné informace zpravodajským analytikům, které mohou zprostředkovat divákům doma i na stadionu. Soutěže budou vysílat televizní stanice ESPN a ABC.***
 • Intel a Red Bull Media House
 • Intel navázal spolupráci se společností Replay Technologies*, která přinese zcela nové možnosti divákům doma i na stadionu. Využití technologie Replay freeD™ optimalizované pro platformy Intel umožní sportovním fanouškům sledovat opakované záběry klíčových okamžiků z téměř jakéhokoli úhlu nebo se podělit o originálně vytvořený klip se světem. FreeD využívá výhody procesorů Intel® Core™ šesté generace a serverové technologie společnosti Intel optimalizované pro tuto komplexní zábavu.

 

Změna v oblasti péče o zdraví a wellness:

 • Intel a New Balance oznámily strategickou spolupráci za účelem rozvoje technologií integrovaných do oblečení. Díky nim budou mít sportovci přístup k datům, která jim umožní zlepšovat své sportovní výkony. Projekt je součástí nově vytvořené divize New Balance nazvané Digital Sport. Brian Krzanich i nový šéf New Balance Rob DeMartini měli na sobě během prezentace běžecké boty s 3D tištěnou podešví, při jejíž výrobě bylo použito technologie Intel® RealSense™. Oba zveřejnili plány na vývoj chytrých sportovních hodinek, které by se na trhu měly objevit před Vánocemi roku 2016.***
 • Společnosti Oakley a Intel nabídly první pohled na „Radar Pace“ – chytré brýle vybavené trenérským systémem fungujícím v reálném čase. Oakley je první značkou koncernu Luxottica Group*, s níž Intel spolupracuje na vývoji prémiových, luxusních a sportovních brýlí vybavených chytrou technologií. Na vývoji se Intel podílí svými inovacemi a Oakley kvalitními materiály i designem. Nové brýle nabídnou běžcům, cyklistům i dalším sportovcům okamžitou zpětnou vazbu, na jejímž základě budou moci sledovat učiněné pokroky a zlepšovat svůj výkon v reálném čase.***

 

Podpora kreativity:

 • Šestinásobná držitelka GRAMMY® a globální hudební ikona Lady Gaga dnes oznámila svou vůbec první spolupráci se společností Intel. Spolupráce proběhne v rámci zveřejněného víceletého partnerství, které Intel uzavírá s The Recording Academy® coby součást oficiálního programu „Next Generation of GRAMMY® Momments“, který bude spuštěn během Grammy týdnu v únoru 2016. Lady Gaga novinku komentovala slovy: „Intel oslovil Haus of Gaga s nabídkou spolupráce na projektu, který představí technologii prostřednictvím kreativity na té nejvyšší úrovni. Partnerství bude kulminovat revoluční spoluprací, jež celému světu připomene počátky veškeré inovace.“ Lady Gaga sice nepředvede v rámci programu nový materiál, nicméně i přesto slibuje nezapomenutelný zážitek.

 

 • Prezident MGM Television Group* and Digital Mark Burnett se na pódiu připojil k Brianu Krzanichovi a společně představili několik inovátorů pokoušejících se realizovat své nápady – od zlepšení monitoringu zdraví přes nové způsoby komunikace až po otestování limitů naší představivosti – to vše diváci uvidí v nové televizní soutěži America's Greatest Makers (Největší tvůrci Ameriky). Premiéru bude mít v průběhu letošního jara na kanále TBS*. Jde o součást širší iniciativy, jež zahrnuje pokrytí na CNN.com*, Bleacher Report* a dalších digitálních stanicích společnosti Turner*. Rovněž byl vytvořen Digital Hub na webu www.americasgreatestmakers.com, který slouží jako místo pro vyhledávání vynálezců, inovací a návodů. Vedle toho každý týden nabídne jedinečný digitální obsah.

 

Intel nadále posiluje svou vedoucí pozici ve snahách integrovat obdoby lidských smyslů do zařízení. V oblasti bezpilotních letadel (UAV) demonstroval Brian Krzanich Yuneec* Typhoon H* s technologií Intel RealSense, jež umožňuje vyhýbání se překážkám. Dostupný bude ještě v prvním pololetí roku 2016. V oblasti robotiky byl představen nový osobní transportér Segway* od Ninebot*, který se dokáže proměnit v robota. Otevřená platforma používá novou kameru Intel RealSense ZR300 pro navigaci ve složitém prostředí a pro inteligentní interakci s uživateli a čidly v domácnosti. Robot je vybaven procesorem Intel Atom™. Segway jej plánuje uvést do komerčního provozu a v druhé polovině tohoto roku chce uvolnit vývojovou sadu.

 

Zlepšování kvality života:

 • Brian Krzanich dále zdůraznil plány na společný projekt s Vox Media*, Re/code* a Born This Way Foundation zaměřený proti internetovému obtěžování a šikaně. Iniciativa bude představena 7. ledna a přispěje k většímu bezpečí a lepší inkluzi v propojeném světě.
 • Nezávislé audity a přímé validace v rámci dodavatelského řetězce společnosti Intel potvrdí, že širší produktová základna společnosti, tedy nikoli jen procesory, bude „bezkonfliktní“. Udržet odpovědnost napříč dodavatelským řetězcem je dlouhodobou snahou společnosti Intel.