Představujeme rodinu procesorů Intel® Core™ šesté generace. Dokáží se spustit během půl vteřiny1 a v porovnání s počítači, které dnes mnoho lidí vlastní, nabízejí více než dvojapůlnásobný výkon1 a trojnásobnou výdrž na baterii2. Nabídnou také interaktivnější práci s novými zařízeními. Procesory rovněž podporují nejširší škálu designů zařízení – od snadno přenositelného „compute stick“ přes počítače typu 2v1 a zařízení All-in-One s vysokým rozlišením až po mobilní pracovní stanice.

 

Přes 500 milionů počítačů je dnes starých čtyři až pět let nebo více. Taková zařízení s sebou nesou značné nevýhody. Pomalu se probouzejí z režimu spánku, jejich baterie příliš nevydrží a nedokáží využít zdaleka všech novinek, které digitální technologie dneška nabízejí. Procesory Intel Core šesté generace jsou postaveny na nové mikroarchitektuře Skylake a jsou vyráběny zcela novým 14nm výrobním procesem. Nabízejí díky tomu oproti průměrnému pět let starému počítači až dvaapůlkrát vyšší výkon3, trojnásobnou životnost na baterii4 a dokonce třicetinásobný5 nárůst grafického výkonu přinášející daleko lepší zážitek z počítačových her nebo sledování videa. Počítače osazené těmito procesory mohou mít zároveň poloviční tloušťku i váhu, rychleji se probouzejí z režimu spánku a baterie je udrží v provozu takřka po celý den6.


IFA_Small2.jpg

 

„Procesory Intel Core šesté generace přinášejí jeden z nejvýznamnějších pokroků ve výpočetní technice, jakého jsme kdy byli svědky,“ prohlásil viceprezident společnosti a generální manažer Client Computing Group Kirk Skaugen. „Zařízení s procesory Intel Core šesté generace jsou schopny reagovat pohotověji, než kdy před tím, a nabízejí lepší výkon, výdrž na baterii i zabezpečení. Umožní také využívat nejmodernější technologie jako logování se do systému pomocí obličeje nebo osobního asistenta reagujícího na váš hlas. Kombinace procesorů Intel Core šesté generace, Windows 10 a skvěle vypadajících nových počítačů činí z tohoto okamžiku ten nejlepší pro nákup nového počítače.“

 

Široká nabídka nových zařízení s šestou generací procesorů Intel Core

Nová generace procesorů Intel Core umožňuje společnosti Intel nabídnout široké spektrum výkonu i typů zařízení, díky kterým si každý může vybrat řešení „na míru“. Procesory Intel® Core™ M nabízejí dvojnásobný výkon oproti současným špičkovým tabletům7 a budou nyní označovány úrovněmi Intel Core m3, m5 a m7, takže zákazníci se budou při výběru zařízení snáze orientovat. Rovněž řada Intel® Compute Stick bude rozšířena o verzi postavenou na procesoru Intel Core M šesté generace.

 

Nová generace procesorů Intel se rovněž vyznačuje několika prvenstvími v oblasti mobilních zařízení. Mobilní „K“ model je odemčený pro možnost přetaktování a uživatelům nabídne vyšší míru kontroly. Nový Intel® Core™ i5, který přinese až o 60 procent vylepšený mobilní multitasking8. Poprvé budou také mobilní pracovní stanice pohánět procesory z rodiny Intel® Xeon® E3.

 

Procesory Intel Core šesté generace nabízejí výrazně zlepšení grafického výkonu9, díky čemuž potěší nejen brilantní vizuální stránkou ve hrách, ale činí to z nich skvělou volbu pro tvorbu obsahu ve 4K a multimediální využití. Nová technologie Intel® Speed Shift vylepšuje odezvu mobilních systémů, takže například aplikování foto filtru zabere až o 45 procent méně času10.


IFA_small1.jpg
K tomu nabídnou procesory Intel Core šesté generace a platformy Intel Xeon řadu nových funkcí. Více zařízení bude vybaveno rozhraním Thunderbolt™ 3 pro USB typu C, které nabídne kompaktní univerzální port. Kamera Intel® RealSense™ snímající uživatele nebo umístěná na zadní straně zařízení, bude dostupná v řadě produktů s procesory Intel Core šesté generace zahrnující notebooky, zařízení 2v1 i All-in-One systémy. Majitelům nabídne 3D snímání a další zajímavé funkce – budou tak moci sdílet realistická 3D selfies, skenovat předměty pro 3D tisk nebo snadno měnit pozadí během video chatu.

 

Tato generace rovněž přinese pokrok v bezdrátové iniciativě společnosti Intel a nabídne uživatelsky příjemné řešení pro bezdrátový displej pomocí technologie Intel® WiDi nebo Pro WiDi. Tato technologie umožňuje uživatelům snadné sdílení obrazu z počítače na televizor nebo monitor, aniž by k tomu bylo zapotřebí kabelů a dalších zařízení.

 

Kombinace Windows® 10 a procesorů Intel Core šesté generace přináší nové funkce jako Windows Cortana* a Windows Hello* pro plynulejší a přirozenější interakci s technologií. Zařízení osazená kamerou Intel RealSense umožňují v kombinaci s Windows Hello bezpečné přihlášení přes rozpoznání tváře. K dispozici je na mnoha nových zařízeních také technologie True Key™ od Intel Security, jež přináší zabezpečení při přihlašování do zařízení a na webové stránky, aniž by si uživatel musel pro každou stránku pamatovat heslo.

 

Již brzy: Grafické karty Intel® Iris™, Intel® vPro™ pro firemní využití a zařízení pro internet věcí

V nadcházejících měsících plánuje Intel nabídnout více než 48 procesorů z rodiny Intel Core šesté generace, které budou vybaveny integrovanou grafickou kartou Intel® Iris nebo Iris Pro, a dále procesory rodiny Intel Xeon E3-1500M pro mobilní pracovní stanice a procesory s funkcí Intel vPro pro firemní využití. V následujících měsících se na trhu objeví řada zařízení různých designů od výrobců z celého světa. Vedle toho Intel nabídne 25 produktů pro internet věcí (IoT) s až sedmiletou podporou, Error Correcting Code (ECC) a s různými úrovněmi TDP. Maloobchod, zdravotnictví, průmysl i digitální bezpečnostní odvětví budou též profitovat z vylepšení v šesté generaci procesorů Intel Core a budou moci nabídnout zajímavá nová řešení napříč celým spektrem internetu věcí.


1 Intel technologies' features and benefits depend on system configuration and may require enabled hardware, software or service activation. Performance varies depending on system configuration. No computer system can be absolutely secure. Check with your system manufacturer or retailer or learn more at support.intel.com

2 6th Gen Intel Core i5-6200U (43WHr battery size) to a 5 year old PC based on Intel Core i5-520UM (62WHr battery size): 2.5x better performance (SYSmark*2014), 3x better battery life (Windows* 10 on i5-6200U and Windows 7 on i5-520UM)

3 6th Gen Intel Core i5-6200U (43WHr battery size) to a 5 year old PC based on Intel Core i5-520UM (62WHr battery size): 2.5x better performance (SYSmark*2014)

4 6th Gen Intel Core i5-6200U (43WHr battery size) to a 5 year old PC based on Intel Core i5-520UM (62WHr battery size): 3x better battery life (Windows* 10 on i5-6200U and Windows 7 on i5-520UM)

5 6th Gen Intel Core i5-6200U (43WHr battery size) to a 5 year old PC based on Intel Core i5-520UM (62WHr battery size): 30x better graphics performance (3D Mark Cloud Gate graphics test sub-score).

6 Projection Intel Core M7-6Y75 for local 1080p video playback with 36WHr battery

7 Based on measured TabletMark* and WebXPRT* 2015 (Intel® Core™ m7-6Y75 CRB vs. iPad* Air 2)

8 Intel® Core™ i5-6300HQ vs. Intel® Core™ i5-4300M estimated SPEC*int_rate_base2006

9 Intel® Core™ M7-6Y75 (PL1=4.5W) compared to Intel® Core™ M-5Y71 (PL1=4.5W) using 3DMark* 1.2.0 Sky Diver

10 Intel® Core™ i5-6200U WebXPRT*2015 (20% Overall) and up to 45% for photo enhancement subtest of WebXPRT*2015 

 

Software and workloads used in performance tests may have been optimized for performance only on Intel microprocessors.
Performance tests, such as SYSmark and MobileMark, are measured using specific computer systems, components, software, operations and functions. Any change to any of those factors may cause the results to vary. You should consult other information and performance tests to assist you in fully evaluating your contemplated purchases, including the performance of that product when combined with other products. For more complete information visit
http://www.intel.com/performance.

Results have been estimated or simulated using internal Intel analysis or architecture simulation or modeling, and provided to you for informational purposes. Any differences in your system hardware, software or configuration may affect your actual performance. 

Warning: Altering PC clock or memory frequency and/or voltage may  reduce system stability and use life of the system, memory and processor; (ii) cause the processor and other system components to fail; (iii) cause reductions in system performance; (iv) cause additional heat or other damage; and (v) affect system data integrity. Intel assumes no responsibility that the memory, included if used with altered clock frequencies and/or voltages, will be fit for any particular purpose. Check with memory manufacturer for warranty and additional details. 

All products, dates, and figures specified are preliminary based on current expectations, and are subject to change without notice. 

Intel product plans in this presentation do not constitute Intel plan of record product roadmaps. Please contact your Intel representative to obtain Intel's current plan of record product roadmaps.

SYSmark* 2014 is a benchmark from the BAPCo* consortium that measures the performance of Windows* platforms. SYSmark tests three usage scenarios: Office Productivity, Media Creation and Data/Financial Analysis. SYSmark contains real applications from Independent Software Vendors such as Microsoft* and Adobe*.

WebXPRT* 2015 is a benchmark from Principled Technologies* that measures the performance of web applications using six usage scenarios: Photo Enhancement, Organize Album, Stock Option Pricing, Local Notes, Sales Graphs and Explore DNA Sequencing. WebXPRT tests modern browser technologies such as HTML5 Canvas 2D, HTML5 Table, HTML5 Local Storage, HTML5 Web Workers, AES encryption, DOM in addition to JavaScript*.

3DMark* is a benchmark from Futuremark* that measures DX* 9 / OpenGL* ES 2.0, DX 10 and DX 11 gaming performance. There are four main tests: "Ice Storm" for DX 9 / OpenGL ES 2.0, "Sling Shot" for OpenGL ES 3.0/1, "Cloud Gate" for DX 10, "Sky Diver" for DX11 and "Fire Strike" for DX 11 graphics.

SPEC* CPU2006 is a benchmark from the SPEC consortium that measures device performance and throughput using compute intensive application subtests. SPECint*_base2006 measures how fast a device completes a single integer compute task. SPECint*_rate_base2006 measures throughput, or how many integer compute tasks a device can accomplish in a given amount of time.

Windows* HD Local Video Playback Component Average Power. Disconnect all USB devices, connect to a local WiFi access point and set the screen brightness to 200 nits (disable DPST, set brightness to 200 nits on a white background and enable DPST). Wait for 10 mins for the OS to completely idle. Launch Tears of Steel (1080p H264 10MBps) video using the Windows metro player. Measure and calculate average power for the duration of the video. Report 3 run median.

Battery life and performance measurements on Intel Reference Platform. 

Intel Reference Platform is an example new system. Products available from systems manufacturers will not be identical in design, and performance will vary.

Intel CRB, Intel® Core™ M-5Y71, PL1=4.5W TDP, 2C4T, Turbo up to 2.9GHz/2.6GHz, Memory: 2x2GB LPDDR3-1600, Storage: Intel SSD, Display Resolution:1920x1080.

Intel CRB, Intel® Core™ M7-6Y75, PL1=4.5W TDP 1 PL1=4.5W TDP , 2C4T, Turbo up to 3.1GHz/2.9GHz, Memory: 2x2GB LPDDR3-1600, Storage: Intel SSD, Display Resolution:1920x1080.

Intel CRB, Intel® Core i7-6920HQ, 45W TDP, 4C8T, Turbo up to 3.8GHz, Memory: 2x4GB DDR4-2133, Storage: Intel SSD 240GB 535 Series, Display Resolution:1920x1200. 

Intel CRB, Intel® Core™ i5-6200U, PL1=15W TDP, 2C4T, Turbo up to 3.4GHz/3.2GHz, Memory: 2x4GB DDR4-2133, Storage: Intel SSD, Display Resolution:1920x1080. Graphics driver: 15.40.4225

Intel® Core™ i5-520UM processor (up to 1.86 GHz, 4T/2C, 3M cache) on Acer Aspire One* 1830T-3721:18W thermal design power. BIOS: Insyde v.1.11*, Graphics: Intel HD Graphics (driver v. 8.15.10.2104), Memory: 8 GB (2 x 4 GB) DDR3 1333 Mhz, HDD: Seagate* 500 GB, OS: Windows* 7, Battery size: 62 Wh.

Intel CRB, Intel® Core i5-6300HQ, 45W TDP, 4C4T, Turbo up to 3.2GHz, Memory: 2x4GB DDR4-2133, Storage: Intel SSD 240GB 535 Series, Display Resolution:1920x1200.

Intel CRB, Intel® Core i5-4300M, 37W TDP, 2C4T, Turbo up to 3.3GHz, Memory: 2x4GB DDR3-1600, Storage: Intel SSD 240GB 535 Series, Display Resolution:1920x1200.

Intel CRB, Intel® Core™ i7-4910MQ 47W TDP, 4C8T, Turbo up to 3.9GHz, Memory: 2x4GB DDR3L-1600, Storage: Intel SSD, Display Resolution:1920x1200.