Plné využití inovací, vysoký výkon i kompatibilita se stávajícím hardwarem a softwarem. To vše slibuje Windows 10. S jeho uvedením přichází ideální čas pro nákup nových zařízení.

 

Dnešní PC, tablety i zařízení typu 2 v 1 přicházejí s významnými inovacemi. Zařízení na platformě Intel spolu s novým operačním systémem Windows 10 přinášejí vyšší výkon i komfort pro uživatele. Jedná se o výsledek intenzivní spolupráce společností Intel a Microsoft, jejímž cílem je, aby procesory Intel a operační systém dokázaly navzájem maximálně využívat svých předností.

 

Nyní je proto ideální chvíle k nákupu nového počítače, ať už jde o PC, tablet nebo hybridní zařízení. OS Windows 10 na architektuře x86 umožňuje využívat veškeré aplikace pro ekosystém Windows i stávající periferie. Tablety na platformě Intel jsou dnes jediným zařízením ve své kategorii, které umožňuje plně využívat výhod Windows 10 a kombinace obou obou technologií je navíc zárukou nejvyššího výkonu.


upgrade.jpg

 

Nové zařízení vs. upgrade OS

Proč by uživatelé měli kupovat nová zařízení, když upgrade na Windows 10 je možný i zdarma i z předcházejících verzí Windows na starších počítačích? Pokud jste vlastníky staršího zařízení, nemusí upgrade nabídnout plné využití nových funkcí Windows 10, jako je biometrické přihlašování nebo ovládání hlasem. V případě koupě zařízení nového naopak nejnovější procesory Intel a Windows 10 umožní využití nových funkcí bez kompromisů nebo nutnosti dalšího složitého nastavování a ladění.

 

Investice do nového hardwaru se vyplatí. Stačí si srovnat současná zařízení s pět let starými počítači. Nové notebooky jsou o 45 % tenčí a baterie má třikrát větší životnost – to znamená, že plně nabitá baterie umožní uživateli bez potíží překonat celý pracovní den.

 

Podpora pro nové funkce, jako je biometrické přihlašování pomocí rozpoznání obličejem či aktivace hlasem Always On responsiveness a streamování Xbox One jsou pak dostupné pouze na nových zařízeních.

 

Podle globální studie společnosti Statista stojí nová zařízení ve srovnání s rokem 2010 v průměru o 35 % méně. Průměrná cena nového stolního PC je dnes v přepočtu přibližně 9 300 Kč ve srovnání s 14 800 Kč v roce 2010.

 

Snadný upgrade a bezproblémová kompatibilita

Přechod na Windows 10 na architektuře x86 představuje snadný upgrade z hlediska hardwaru (stávajících periferií) i softwaru (stávajících aplikací pro Windows). Ovladače tiskáren či kamer budou na nových zařízeních pracovat beze změny. Vlastně vše by mělo fungovat snadno včetně řady nových funkcí. Bezproblémový bude dále provoz stávajících aplikací pro Windows i nejnovějších aplikací z ekosystému Windows Store. Není třeba se obávat ani problémů s kompatibilitou ve vztahu ke stávajícím dokumentům a souborům.


8-Start1w[1].pngZdroj: Microsoft

 

Zařízení, která běží na technologiích Intel, umožní uživatelům plně využívat následující nové funkce Windows 10 a těžit tak z optimální kombinace jejich možností a výkonu.

 

Cortana - nový digitální osobní asistent od Microsoftu umožňující ovládání hlasem, byl optimalizován pro bezproblémový chod na platformách Intel. Právě Intel pracoval na algoritmech rozpoznávání řeči, vylepšil implementaci mikrofonu a zvýšil celkovou schopnost reagovat.


Technologie Continuum představuje způsob pro rychlé přepínání mezi dotykovým rozhraním a ovládáním pomocí klávesnice a myši. Na zařízeních typu 2 v 1 lze mezi oběma režimy přepínat/přecházet automaticky, např. odpojením myši. Uživatel proto nemusí nic nastavovat. Obecně platí, že na platformě Intel je přechod mezi rozhraními hladký a bez složitého nastavování.


Nový webový prohlížeč Microsoft Edge, který je součástí Windows 10, umožňuje na platformě Intel mnohem rychlejší prohlížení webu, rychle zpracovává grafiku i rozvržení stránky, kterou také rychleji načítá i interpretuje vložené objekty včetně skriptovacích jazyků.


Bezdrátové dokování. Na platformě Intel si uživatelé mohou snadno spárovat a poté znovu připojit své mobilní zařízení využívající Windows 10 s širokým spektrem displejů a zařízení USB. Tato funkce nabízí největší přínos zejména v podnikové sféře.


Windows Hello. Biometrie byla podporována už v předcházejících mobilních zařízeních, a to i na úrovni operačního systému. Funkce Windows Hello však nyní umožňuje snadné přihlášení k zařízení (jeho odemčení) pomocí skenování obličeje za méně než 2 vteřiny. Zařízení na platformě Intel (kamera RealSense F200) tuto funkcionalitu plně podporují, Intel začal tento způsob přihlašování podporovat vůbec jako první. Kamera Intel RealSense bude první IR (infračervenou) kamerou na trhu s přímou podporou Windows Hello. Rychlá autentizace na zařízeních s technologiemi Intel kratší než 2 vteřiny je výsledkem optimalizace: Společnost Intel detailně analyzovala fungování technologie Windows Hello, což umožnilo zvýšit výkon i efektivitu celého procesu.